S2D - Стъпка към Вашата мечта!

19.11.2015 г.

Хронична недостатъчност – какво е това? Хронична венозна недостатъчност (ХВН) е сред най-често срещаните заболявания в света. В страните с развита икономика тя е широко разпространена патология. Много често това заболяване се подценява и води до сериозни последици. Венозните заболявания са социално значими заболявания, които могат да доведат до временна или трайна инвалидност. Две са основните групи заболявания на вените – на повърхностната венозна система и на дълбоката венозна система. Най-честото заболяване на повърхностните вени е варикозата – разширените вени. ВЕНИТЕ Вените са кръвоносни съдове в човешкото тяло, които носят кръв от периферията към сърцето, поради което се разглеждат в обратна на артериите посока. Обикновено функцията на артериите е свързана с пренасянето на кислород и хранителни вещества и тяхната мускулатура е сравнително добре развита, за разлика от тази на вените, чиято основна роля е да връщат отпадналата от органите кръв към сърцето. Характерна особеност на тези кръвоносни съдове е наличието на клапи в тях. Венозните клапи са тънки, нежни образувания от съединителна тъкан на вътрешната обвивка на венозната стена и по форма са подобни на клапите на аортата и белодробната артерия. Тяхната здравина е генетично предопределена. Клапите, работейки при голямо хидростатично налягане, възпрепятстват връщането обратно на кръвния поток. Вследствие на увреждането на венозните клапи част от изпомпаната кръв се връща обратно в долните крайници, развива се венозна хипертония и се стига до разширяването на вените. Когато не се лекува, заболяването прогресира и води до хронична венозна недостатъчност – развиват се отоци , пигментация и кожно възпаление в крайниците, а във финалната фаза – венозна язва. Когато се наруши процесът на изтласкване на венозна кръв към сърцето, говорим за венозна недостатъчност или т. нар. разширени вени. Разширените вени са заболяване предимно на кръвоносните съдове на краката - варици, на правото черво - хемороиди, на семенната връв - варикоцеле и рядко на други места (напр., при компресия или запушване на v. portae от цироза или тромбоза на черния дроб, се получават варици на хранопровода), които се дължат на недостатъчност на клапите на тези вени, които в нормално състояние не позволяват на венозната кръв да се връща обратно. Дължи се на отслабване на венозните стени и на съединителната тъкан около тях, която е с различна здравина при хората и това оказва сериозно влияние върху движението на кръвта. ФАКТОРИ Рисковите фактори са: възраст, пол, бременност, тегло, ръст, диета и хранителни навици, употреба на контрацептиви, професия, принудително изправено или седнало положение играят съществена роля за появата и развитието на заболяването. Прекараната дълбока венозна тромбоза и наследственността имат най-отчетливо значениеза клиничната изява. Фактора преживян тромбофлебит е един сериозен знак за заплашващ в бъдещето рецидив. Смята се, че генетичната информация се предава в 50% от случаите като засяга по-често жените отколкото мъжете и е съществено по-силно изразен в случаите когато страдат двамата родители. Фамилната обремененост присъства в 68,05% от пациентите, като 13,5% носят наследственост от бащата, и 39,7% от майката. Днес от хронична венозна недостатъчност (ХВН) страдат над 30% от възрастното население, като разпределението между половете е за сметка на жените. Ако преди 30 години с хроническа венозна недостатъчност са се срещали основно хора над 50-60 години, то сега с тази болест се среща в много по-ранна възраст – от 15-40 години. Как да облекчим краката си При поява на симптоми на разширени вени трябва да се вземат следните мерки: не кръстосвайте краката си докато седите, не носете много стегнати панталони, които биха попречили на циркулацията на кръвта в бедрата и прасците, не носете обувки с много високи токчета, избягвайте продължителното седене, винаги когато почивате, поставяйте краката си повдигнати, не забравяйте физическата активност (ходене пеша, бягане, плуване) следете теглото си избягвайте консервираните или пържени храни, не злоупотребявайте с тютюнопушене, алкохол или сол, приемайте повече фибри с храната приемайте БАД ВеноСтронг -http://vipignatova.boosterhit.com/102.html?shoppage=venostrong , като го комбинирате с ГЕЛ ВеноСтронг - http://vipignatova.boosterhit.com/102.html?shoppage=venostronggel
Уникалната форма на БАД ВеноСтронг - е разработена за многопланово въздействие на всички причини на болестта, свързана с вените. Вените са много важна част от сърдечно-съдовата система на организма. .За неговото създаване са били отбрани уникални растителни компоненти, които се явяват природни средства за борба с венозната недостатъчност. БАД ВеноСтронг ще ви избави от отоците и тежестта в краката, премахва синдрома на умора на краката и подобрява кръвообръщението. Той повишава тонуса и съкращава венозния застой. БАД ВеноСтронг не само ще ви помогне да се справите с венозната недостатъчност, но ще предотврати усложненията, които предизвиква това заболяване. С БАД ВеноСтронг - http://vipignatova.boosterhit.com/102.html?shoppage=venostrong , когато го комбинирате с ГЕЛ ВеноСтронг - http://vipignatova.boosterhit.com/102.html?shoppage=venostronggel вие ще почувствате сила и вашата походка ще предизвиква възхищение от околните.

12.11.2015 г.

Паразитите бият тревога! 95% от населението е заразено с паразити, 8 от 10 смъртности са по тяхна причина е мнението на видни паразитолози в Русия. Може ли да се защитим от тях? Тази статистика шокира. По статистика на Световната здравна организация, 95% от хората се явяват носители на смъртоносни паразити, които в своята активност вътре в организма водят до многобройни заболявания и летален изход. При това те могат да унищожат даже здравия и млад организъм. Вижте няколко фотографии, направени в Руския паразитологичен център:
(
Даже в този случай, когато паразитите на застрашават директно живота на човек, те изтощават неговия организъм, отслабват възможностите на съпротивителните сили срещу вируси и бактерии. Те живеят вътре в човека, хранят се от неговата кръв,тъканите, соковете. Съгласно последните изследвания, практически всички тежки заболявания като хепатит, до ракови образования на 90% се предизвикват от паразитите, които унищожават имунната система на човека. Това са официални данни на най-авторитетните паразитологични центрове на Германия,Великобритания и Япония. Вътре във всеки човек живеят маса паразити. И никой не знае, кога ще премине чертата, след която ще стартира неконтролируемото размножаване на паразити, които ще създадат колонии в различни органи. Паразитите могат да останат до някое време незабелязани, а после да ви убият за две седмици и Вие даже да не разберете, какво се случва и от какво се появява. Например: Вие може спокойно с години да живеете с неголяма количество паразити в черния дроб. Но ако те започнат бързо да се размножават, то само за 10-15 дни, вие ще се окажете в реанимация или в гробищата, ако нямате късмет. Дали ви е интересно как да се избавите от тези паразити или каква профилактика да правите, за да не се стига до този край? Тук е мястото да кажем, че съвсем не е лесно и просто да се открият паразитите. Що се касае за глисти и други подобни е по-лесно, но съществуват стотици видове паразити, които живеят в сърцето, мозъка,черния дроб,кръвоносната система. В текущите клинични изследвания е трудно да се открият, даже практически това е невъзможно.Това е много сериозен проблем, защото хората даже не могат да получат точна диагноза. Още повече, лечението от паразити съвсем не е евтино и по джоба на обикновен човек. Това, което аз мога да ви препоръчам, е приемането на натуралната добавка ,,Диклинс” на Vision. Тя е създадена от Международната Виртуална Лаборатория DEM4 на Vision, точно за това направление. Оптимално балансираната формула Diklins включва 8 уникални съставки, насочени с противопаразитно действие. Свидетелство за регистрация и разрешение, може да видите тук: http://www.vipgroup.net/upload/files/rus_deecl.pdf Комплексът Diklins изчиства не само тялото от паразити, гъбички и патогенни бактерии, но също така стимулира храносмилателната функция чрез увеличаване на производството на слюнка, стомашен сок и храносмилателни ензими. Той помага за подобряване на чревната перисталтика и премахване на токсините от тялото. Энциклопедия > Инфекционные болезни > Паразиты (Паразитарные заболевания) Мед Энциклопедия

9.11.2015 г.


Хора, ходете!
Дископатия или Дискова херния, пареза или просто болки в кръста и колената? Хора ходете, защото днес бяхме само двама! Ходете пеша! Ходете в Балкана! Ходете всеки ден по 10 000 крачки минимум. А днес отново изпитвам гордост! Ще ви разкажа, защо и днес съм горда от себе си? Както вече ви споделих, всяка сутрин аз ходя пеша, кога повече, кога по-малко. Обичам сутрин рано да усещам, как се събужда деня в Балкана. И днес беше така. Само дето днес реших да засека времето с което се движа. Ура! За тези, които са от Карлово или са посещавали Централен Балкан ще кажа, че краткия маршрут е до старата ,,порта”, като се изкачвам от страната на водопад ,,Сучурум”. От дома до горе бях точно за 34 мин. Слизането до реката при водопада ми отне само 10 мин., и след час и 6 мин, си бях вече у дома. Защо ли ви разказвам всичко това? Ами защото днес по този маршрут бяхме само двама. Представяте ли си, от целия град, само двама. Може би по-късно е имало и има и други. Понякога се срещаме с 2-4- 5 човека, но и 10 да са, какво е това? През цялото време днес си мислех, че трябва да извикам, не, трябва да изкрещя: ,,Хора, ходете! Хора, искате ли здраве?” И ако е така, къде сте??? Каква красота е нагоре само, ако знаете. Ако знаете как ще се почувствате след това?!!! Ние карловци сме Благословени, защото имаме такава красота и в такава близост до града ни, която можем да използваме за да сме здрави и щастливи. Малко я използваме. Малко хора се срещаме сутрин, все едни и същи, но малко. Някой може би ще кажат, ами ходете си, кой ви пречи? И ще бъдете прави. Всеки сам избира начина си на живот. Но аз все повече виждам хора на моята възраст, даже и по-млади, които не могат да стигнат до водопада дори. При това се оплакват от болки в ставите, от това, че имат различни проблеми от костно-ставния апарат и това е тяхното оправдание, че не могат да ходят, защото имат проблем. Аз знам добре какво означава това. Аз много добре знам, как е по-лесно да не ходиш, да се излежаваш до късно, защото си имаш своето оправдание. Само че, това на мен не ми помогна. Вие навярно сте чели моята история, но за тези, които не са, ще кажа, че аз имам дископатия, от както бях на 20г. И повече от 40 г не намирах лек. Двустранна дископатия с пареза на десен крак и не можех да кача едно стъпало. Тези, които имат макар и малък подобен проблем, ще ме разберат прекрасно за какво иде реч. А днес, днес аз ходя като здрав човек всеки ден се качвам кога до подножието на Балкана, кога по-нагоре, понякога и на билото или до първата хижа и обратно. И това ако не е победа, то какво е? Победа на самата мен със себе си и болките и болестта. Вярвате или не, това е истината и аз я споделям с вас, за да ви кажа, че има решение на проблема, но това зависи от вас самите. Аз знам точно какво ви трябва и какво трябва да направите, за да постигнете това здраве, за което ви говоря. А за тези, които не вярват ще кажа: елате сутрин в 6,45 на центъра на Карлово до часовника, от където тръгваме за поредното ходене и се убедете сами. После ще поговорим, как и вие може да постигнете това. Щом аз го постигнах на 60, щом аз го мога, можете го и вие. Ако го искате. Оставете оправданията, те не са ви нужни. Направете нужното за да постигнете здраве и самочувствие, което дава ново качество на вашия живот. Можете го и вие. Аз съм убедена в това и всичко зависи от вас самите. Как искам да не можем да се разминаваме по пътеката за към ,,Кръста”. Как искам да гъмжи нагоре от хора, които искат да са здрави и полагат усилия за това. Много се надявам, да мога днес да ви подтикна към размисъл и да го направите. Да станете и да ходите. Да станете и да кажете: Аз искам да живея живот пълен със здраве и щастие! Направете го днес и сега! С най-добри чувства, Пепа Игнатова

30.10.2015 г.

Професор Неумивакин: Диабет и рак са измислени заболявания и са лечими – Ето какво да правите, за да сте здрави!
Името на професор Иван Павлович Неумивакин вече 40 години се свързва с алтернативната медицина.
Диабет и рак са измислени заболявания, дори и Паркинсон не съществува, ако имате здрави черва. Това се постига с гимнастика, а ходенето гони хипертонията, категоричен е ученият, създал медицината за космонавти. Проф. Неумивакин, нова вид медицина ли проповядвате? – Занимавам се единствено с познанието за личната отговорност на всеки човек за собственото му здраве. Също така изучавам законите на физиологията, по които функционира човешкият организъм. Днешната медицина не прилага и не се придържа към тези закони, макар че без тях няма как да се излекува каквото и да било заболяване. В днешно време сякаш се предпочита да се дават купчини пари за скъпи лекарства и модерна апаратура. В България над 20 години има споровете относно алтернативната медицина… – Да, и в момента по телевизията показват как е невъзможно човек да се излекува от болестта на Паркинсон, например, въпреки че немалък брой лекари разбират как точно стоят нещата. Проблемът е в това, че никой не желае да променя системата.Изучават се болести като тази на Паркинсон и множествена склероза, които въобще не съществуват Това не е ли много крайно мнение? – Съществува основно болестно състояние на стомашно-чревния тракт. Тези болни са със запек по 10-15 дни, червата им не функционират. А това е тежко отравяне, по-лошо от поемане на радиация дори. И докато работата на червата не се нормализира, нищо не може да се направи за тези хора. Официалната медицина сякаш не е излекувала нито един от тях напълно, защо? – Разчита се само на лекарства – там е проблемът. Когато се лекуват при нас тези хора след 2-3 месеца вече ходят на пазар, ръцете им не треперят. Мен са ме обвинявали в използване на неразрешени лекарства и едва ли не ме изкараха престъпник. Аз обаче не се предадох и издадох книгата „Пътят за избавяне от болести, които не съществуват – хипертония, диабет. “ Хипертония няма – състоянието, което наричат тежка хипертония, се лекува за 2-3 месеца. А що се отнася до диабета, ще ви препоръчам новата си книга „Диабетът: митове и реалност“. Как да кажа, че има диабет, когато няма такъв? Нали все пак има над 300 милиона души в целия свят, които страдат от това, че задстомашната жлеза не изработва инсулин? – Задстомашната жлеза е просто един работник. При нас дори съществува обществена организация „Довиждане, диабет“ – след 2 седмици – и диабет няма! Само с физкултура около един час всеки ден. Но и още нещичко… Тялото – това е нашият двигател. По-добре трябва да се грижим за този мотор, а не да страдаме и пием лекарства. Диабетиците трябва да отделят особено голямо внимание на краката си. Там е цялата система. Нужна е всекидневна гимнастика. И ще започне да изработва инсулин? – Разбира се! Всичко това е физиология. Нужно е там, вътре в нашия организъм, да се създадат нормални условия за живот на клетките. Вижте само с какво тъпчат децата сега – всякакви сладкиши със стабилизатори, оцветители, кока-кола и т.н. На 3-4 годинки има деца с диабет. На организма е нужна само тази захар, която се образува като краен продукт от преработването на храната. А от сегашните „нови“ продукти захарта в кръвта веднага се покачва, задстомашната жлеза е принудена да изработва повече инсулин. Но тя не е вечна, задъхва се. Вече откриват диабет дори при кърмачета… – Това е от родителите, от майката най-вече – не обаче в смисъла на наследственост. Когато майката е била бременна, е яла повече излишни неща и ето – у детето се развива диабет. Предразположеност, разбира се, съществува, но, образно казано, при равни условия. Ако детето живее както родителите си – в смисъл на хранене и поведение, болестта ще се появи точно на този фон. В нашия център са идвали цели семейства с диабет – бабата, майката, бащата, но детето няма диабет. Възрастните са разбрали каква е същността на диабета и са се постарали детето им да живее по друг начин – повече физкултура, закаляване, здравословно хранене, консумация на полезни продукти като моркови и т.н. А захар – само по големи празници и на рождения ден. И диабет няма. Както няма и рак. Извинете, но това също звучи като някаква фантастика… – Ракът е състояние, до което неграмотните хора сами са се докарали. Човек преминава границата на „замърсяване“ на организма. Само по дъговата обвивка на окото мога да определя степента на това замърсяване при даден човек за 5 минути. Условно казано, ако мръсотията в организма е 35 процента, човек може да има язва, перфорация или възпаление. Но когато тя вече е вече 36, 37, 38 процента, аз казвам: ако днес все още няма онкологична проява, утре или вдругиден ще има. В мръсотия клетката не може да съществува нормално, тя започва да мутира. Когато масата на тези клетки превиши критичната точка, както при ядрен взрив, вече нищо не може да се направи. И ето това се нарича метастази. Как можем да се справим с тази мръсотия? – Половината болести могат да се излекуват само с вода. Хората спряха да пият вода, особено по-възрастните. А трябва да се пие минимум литър и половина, два, през лятото дори по три литра вода на ден. А може и повече. Чистата вода – това е електролит, това е енергия и информация, която тя носи. Защо бабите баят на водата – шепнат й добри и хубави думи и от това тя започва да работи? Тази информация, заключена във водата, започва да работи. Ако човек пие малко вода, кръвта се сгъстява и сърцето не може да я изтласква нормално… Това е природен закон, който днес официалната медицина изцяло игнорира. Почивката близо до вода също е най-полезна и разтоварваща. А къде е сърцето? Аз твърдя, че сърцето е в петите. В какъв смисъл? – Имам предвид капилярите. Ако капилярите работят лошо, а сърцето не може да изтласка сгъстената кръв, тя се натрупва в големите кръвоносни съдове, кръвното налягане се повишава и… ето ви хипертония А кое кара капилярите да работят лошо? – Те се намират в мускулите. Затова трябва да се прави физкултура, гимнастика, много движения. Гимнастиката е задължителна всеки ден. Ако днес вие не отделите поне половин час за гимнастика, този ден за вас е загубен. В случая възрастта не играе никаква роля. За възрастните хора това е особено важно. Разбира се, могат да се направят изключения. Примерно по празници и някакви събития и срещи. Но след това отново трябва да подновите системата си. В момента всичко се разделя на съставни части. Но ако разглеждаме човека на ниво цялостен организъм, излиза, че заболявания просто няма. Например една болест като витилигото се лекува за 2-3 месеца, заедно с други заболявания. Просто чрез прочистване на организма. Говорите за прочистване на организма и всичко изглежда много лесно, но какво всъщност означава това? – Когато не сте сдъвкали достатъчно добре храната, когато пиете вода по време на ядене, вие сте направили всичко възможно тя да не се преработи. Нашият организъм е устроен много интересно. Стомашният сок съдържа солна киселина. Хлябът и кашата се преработват за половин час, максимум един и концентрацията на киселината е по-слаба. Месото, рибата, яйцата изискват по-силна киселина и 2-3 часа време за разлагане. А пък за мазните храни, за пържените са необходими поне 4 часа, за да се преварят в тази киселина. Вие сте взели някаква течност и сте я изпили. И по този начин сте разредили стомашния сок, намалили сте концентрацията на киселината и храната съответно започва да гние. Тези гнили остатъци се натрупват по вътрешната стена на дебелото черво. Никаква клизма не би могла да ги отстрани. Всичко това се абсорбира и всмуква, става неделима част от клетката. Оттук мръсотията отива в черния дроб. Ето откъде идват 30-35-те процента замърсяване. Всичко това се насочва от черния към белите дробове, където вече не достига кислород. След това сърцето прекарва мръсотията в бъбреците – също толкова замърсени, както и черният дроб. И накрая – в ставите и в кръвоносните съдове. Научете се да се храните правилно, дъвчете дотогава, докато цялата приета храна не се просмуче със слюнка. Не е толкова трудно да се разбере, че добре сдъвканата храна ще отиде в стомаха гладко, като по масло. Пийте вода преди ядене. Изпивайте на ден от литър и половина до 3 л. вода. Наситете организма си с вода като промиваща система и всичко ще заработи както трябва. Вие казвате, че трябва да пием вода преди ядене? – Разбира се. Но на чаша вода можете да капвате по 5-10 капки кислородна вода. Това не е ли опасно? – Кислородната вода е нужна, за да работи защитният механизъм на имунната система. Той убива и доубива всички наши вътрешни врагове. А 5-10 капки наистина не са малко. В моята практика се е случвало дори при 1-2 капки човек да изгуби съзнание. Но ако пием дневно 10 чаши вода с по 10 капки кислородна вода в нея, това вече са 100 капки. Не е ли много? – В случая кислородната вода действа като катализатор – превежда в действие всички реакции. И основното е, че тя започва мощно да преработва и да изхвърля от организма всичкия боклук, който се е натрупал в него. Понякога, след 7 до 10 дни от организма излиза рядка мръсотия, която мирише много лошо. Това означава, че организмът се изчиства. Говори се, че има случаи, когато кислородната вода е изгаряла лигавицата на стомаха на някои хора… – Окисът не е панацея. Най-важното е дозата да не се превишава. Какво трябва да правим, за да запазим здравето си? – Най-важното е да използвате естествените механизми, заложени от природата, и да се научите правилно да се отнасяте към здравето си. Това е цяла система, включваща физкултура, хранене, екология, периодично прочистване на организма. Задължително трябва да пиете вода. Във водата е истината. Ако промените начина си на живот, можете да излекувате всяко заболяване, дори рак. Та нали причината за него е същото това замърсяване, затлачване на организма. Наскоро четох за жена, която била с рак на белите дробове и с метастази. Отказали да я оперират. Тя започнала да се закалява и да води здравословен начин на живот. Сега вече е на 80 години, а наскоро поставила световен рекорд по маратонско бягане и получила златен медал. Много важна е оптимистичната психологична настройка. На човек трябва всичко да му е наред, особено у дома. Източник: Българска Асоциация Диабет, www.badiabet.com

Кои са българските суперхрани, които заменят световните?
Пазарът прелива от вносни продукти, славещи се като изключително полезни храни. Според специалистите по храненето обаче местните плодове и зарзавати имат много по-благоприятно въздействие върху нашия организъм от чуждестранните. Ето защо мнозина са намерили еквивалент на така наречените суперхрани и с охота ги похапват. По този начин не само подпомагат родното стопанство, но успяват да спестят пари. Ето някои от българските продукти, заместващи прехвалените чуждестранни стоки: Просото заменя киноата В просото могат да бъдат открити почти същото количество фибри и белтъчини, колкото се съдържат и в киноата. Същевременно просото е значително по-евтино от тази екзотична култура, която вирее предимно в Андите. Освен това то е широко разпространено у нас, докато киноата може да се намери най-често в специализираните магазини. Шипките заменят годжи берито Годжи берито е известно с големите си количества фибри, омега-3 мастни киселини и калий, но шипките определено успяват да изпъкнат пред тази вносна и скъпа храна с голямото си количество витамин С. Благодарения на богатия си състав шипките помагат при пневмония, проблеми с пикочните пътища, анемия, маточни кръвотечения и др. Коприва, тученица и левурда заменят спирулината Като повече вносни суперхрани водораслото спирулина не е по джоба на всеки, а и също се предлага само в определени търговски обекти. Копривата, тученицата и левурдата, от своя страна, могат да се намерят във всяка градина или поляна. Всяко едно от тези три растения може с лекота да замени спирулината, тъй като е източник на манган, калий, желязо, магнезий и цинк. Другото ценно качество на тези листни зеленчуци е, че се отличават с далеч по-приятен вкус от стритото на прах водорасло. Баклата заменя едамамето Малките зелени бобчета, известни като едамаме, са характерни най-вече за японската кухня, но напоследък могат да се срещнат на ограничени места у нас. Както сами се досещате обаче, цената им не е никак ниска. Съставът на едамамето го превръща в страхотен хранителен продукт за хора, борещи се с излишните килограми, както и за лица, имащи проблеми с щитовидната жлеза. Но пък същото може да се каже и за баклата, а тя е доста по-достъпна от екзотичната култура. Снимка: gotvach.bg Източник: gotvach.bg

26.10.2015 г.

РАК-Изцеление

Революционно изцеление! Всякакъв вид рак се лекува за 2-16 седмици


Изцеление на Рак- Д-р Корнуел
Ракът сега може да бъде излекуван, казва д-р Леон Колдуел
Това е един много важен филм за всеки, той трябва да се види. Ракът е лечим. Лечението на рак – това е индустрия, с бюджет от трилиони долари. Смятате, че те ще ви дадат нещо, което може да излекува болестта?
Да, точно така. Ракът е бил лечим  дълго време, и заради ужасния и ненормален дневен ред милиони загинаха и трилиони бяха пропилени.Има много случаи в цялата американска история, когато нашата собствена агенция (FDA) е предписвала на хората умишлено отрова. Ние знаем, че те ще направят всичко, за да направят много пари и да „друсат“ американския народ в същото време. Моля, събудете се.
Д-р Леон Колдуел (Coldwell, неговият сайт http://drleonardcoldwell.com) бе спрян от федералното правителство, заради големия му успех в лечението на рак.
Тъй като всички седем братя и сестри на майка ми страдаха от рак, а и баба ми почина от рак, и дори баща ми почина от рак, мога да ви кажа, че аз съм сигурен, че никой друг не разполага с такъв голям опит с рака като мен. Видях го като член на семейство, син и внук от самото начало, докато той не уби моите роднини. По това време, аз видях повече от 35 000 пациенти и имах повече от 2,2 милиона участници в семинари, които ми писаха, като ми изпращаха коментари и житейски истории. Имам повече от 7 милиона читатели на моите бюлетини и доклади. Аз съм лекар, който има, по мнението на водещи експерти, най-висок коефициент на  лечението на рак в света, категорично е твърдението на д-р Колдуел.
В действителност, аз съм убеден, че мога да  излекувам  най-малко 90% от всички пациенти с рак, ако имах правна платформа да работя с тези хора „по схемата на д-р Колдуел.“ Докато пациентът е готов и все още в състояние да направи каквото е необходимо, няма да му се наложи нито хирургическа намеса, нито химиотерапия или излагане на радиация, няма никаква причина ракът да не може да бъде излекуван при повечето хора, добавя той.
Сигурен съм, че мога да го излекувам за няколко седмици или няколко месеца.Но тъй като законът и тези, които правят пари от страданията и дори смъртта, не ми разрешават да прилагам моята техника, аз законно дори не мога да ви кажа какво да правите или да не правите, обяснява докторът.
Ето как медицинската професия и фармацевтичната промишленост защитава своите трилиони долари от раковата промишленост. Те „карат политиците да издават закони, които убиват хора, или поне ги разболяват, и закони, които не им позволяват да се възстановят. Те могат само да ви направи още по-болни и в крайна сметка да предизвикат смъртта ви, предлагайки ви токсично, опасно и жестоко лечение“, тази равносметка прави докторът за настоящето.
Ето и системата на д-р Колдуел.
– Доктор Колдуел, Вие твърдите, че ракът се лекува за 2-16 седмици – можете ли да ни кажете нещо по-подробно за това?
 Нашият опитът показва, че всеки рак се лекува за 2 до 16 седмици; има видове рак, които се лекуват за няколко минути – всеки лекар по света, практикувал поне 20 години, знае случаи на спонтанно изцеление – написана е книга за това: „Спонтанно изцеление”. Щом това е възможно, трябва да намерим начин за постигането му. Често поклонници отиват на дадено място за изцеление, но не мястото ги излекува, а надеждата и водещият до там път ги изцеляват.  Преди всичко трябва да се освободим от киселинността и токсикозата. Тялото ни трябва да се обогати с кислород, затова когато ядем зелени храни, тоест хлорофил, в тялото постъпва много кислород, достатъчно калций, с правилно хранене с хранителни добавки съдържащи микроелементи алкализираме организма. Щом се алкализираме – ракът веднага спира. Този процес може да продължи няколко дни, няколко седмици, но ще се прекрати. Организмът трябва да бъде доведен до изцеляващо ниво на рН. Нивото на рН може да е от 0 до 14. Седмото ниво е неутралното трябва да станем по-алкални от него. Нивото 7,36 е добро, но по време на лечението трябва да достигнем рН 7,5 и още по-високо от това ниво. Доктор Мартин, мой добър приятел от Германия, прилага многостепенна кислородна терапия – извежда кръв, обогатява я с йонизиран кислород и я въвежда обратно и така – 12 пъти; в резултат организмът получава абсолютно нова кръв – като в новородено; така се ликвидира хипоксията; когато кръвта се извежда, тя е едва ли не черна, въвежданата обратно кръв става розова, това е като природен допинг; когато човекът я получава, той се изпълва с енергия и жизнена сила.Инжектирането на витамин С, което аз и моите европейски колеги използваме, и ние по принцип познаваме вътревенозното инжектиране на витамин С. Сто кубика на ден, три пъти седмично, а в някои случаи сме прилагали и по-често. И много често, вярвате или не, ракът или тумора за няколко дни практически изчезва, защото витамин С е дотолкова високоефективен, това е едно от чудодейните лекарства. Почти всички сърдечно-съдови проблеми могат да се излекуват с витамин С – искат да го изземат от употреба. Да го получим можем само с рецепта и в синтетичен вид, който вече не действа, както и витамин Е.Витамин Е основно помага за проблеми, свързани с кръвното налягане – то се лекува много бързо и лесно във всяка форма, по всеки начин, всеки вид, затова беше проведено изследване с изкуствен витамин Е, създаден по химически път и видяхме, че той абсолютно не действа – химикалите не действат, само вредят; природата е това, което наистина действа – болестите възникват в природата – именно тя дава решението на проблемите – дотолкова просто е всичко. Ако нещо не е съществувало преди 100 години, от него няма нужда и днес. Ако искаме да разберем как да се излекуваме от рак, веднага започваме с вегетарианска храна и суровоядство. Приемайте редовно натурални витамини. Добре е да се комплекси. Мой приятел-кулинар има книга за суровата храна, която струва само няколко долара, на неговия сайт има филми как да ги приготвите; Аз веднага бих предложил сурова храна, ежедневно да се пият 4 литра вода, (освен в случаите, когато пациентът страда от рядка бъбречна болест), с половин чаена лъжичка морска сол във водата – нуждаем се от сол за всички функции на организма, нуждаем се от електронизация, а тя се създава само от достатъчно количество сол. Поради недостиг на сол възниква проблем с кръвното нялягане. Казват, че не трябва да употребяваме много сол, ако имаме високо кръвно – така са ни учили, но точно обратното е вярно.
Проблемът е в това, че в такива случаи те имат предвид трапезната сол – тя много често съдържа една трета стъкло, една трета пясък и една трета сол. Стъклото и пясъка драскат артериите, които започват да кървят. Затова към тях се насочва холестерол, за да спре кръвотечението, за да не умрете от вътрешно кървене. Поради това ни казват, че холестеролът предизвиква високо кръвно, защото стеснявал артериите. Това е пълен абсурд, защото ние не можем да умрем от голямо количество холестерол, а от недостиг. Има хора холестерол 60 и са напълно здрави и не са боледували никога в живота си. Какво правят с болните в отделенията за изгаряния – ежедневно дават на пациентите варени яйца по 20-25 броя, защото знаят, че само холестеролът може много бързо да създаде нови здрави клетки; около 87 процента от нашите клетки се строят на холестерол; при ниско ниво на холестерола нашият организъм не може да създава нови клетки. Говорят за добър и лош холестерол – HDL и LDL; даже не става въпрос за холестерола – белтъкът е носител на холестерола – започваме да разбираме думите на доктор Гари Нил, д-р Уолък и други, които казват, че по статистика лекарите имат най-кратък живот – 56 години, най-високо ниво на алкохолизъм и употреба на наркотици,  както и най-високо ниво на самоубийства – то е по-високо само при психиатрите – а ние отиваме да питаме тях как да живеем дълъг, здрав и щастлив живот. Аз вярвам, че трябва да променим своето мислене.
Тази статия реших да я споделя с вас приятели, защото и моята история е подобна. Срещата ми с този бич на човечеството, започна в детските ми години, когато от рак почина баща ми. Беше само на 42 години. После майка - на 67. Не след дълго брат ми, на 52. Страшно е когато гледаш как умират близките ти хора и не можеш да им помогнеш. Та нали всимки ние се надяваме единствено и само на лекарите и на медицината години на ред. Така са ни учили, така знаеха родителите ни, така учеха и нас, така израстнахме. Вярвахме. Вярвахме, че това е нормално да се разболееш и да умреш. Така успокоявахме съвестта си. Така успокоявахме близките си. Но това успокоение не ни е нужно и не ни е полезно. Това успокоение е голяма заблуда. Време е да разберем, че само и единствено от нас зависи дали ще може да се преборим с това ,,чудовище,, и ще може да живеем дълъг и активен живот. Само и единствено от нас зависи това. Днес има толкова много информация и толкова учени работят по този въпрос, трябва само да имаме отворени сърца, очи и уши, за да го видим и да поискаве да го разберем и да го използваме. Време е да се събудим! Време е да вземем здравето си в своите ръце. Да приемем здравната профилактика като най-важното нещо в живота ни, което трябва да започнем още днес и сега. Само правилната профилактика, може да ни направи щастливи от здраве и благополучие.А профилактиката включва много неща - това е здравословна храна, спорт, ходене пеша, гимнастика,разходки, добър сън, позитивно мислене, пиене на вода - 2-3 л,редовно приемане на натурални добавки към храната и т.т.
Аз се старая да водя здравословен начин на живот, да се храня здравословно, правя гимнастика, ходя всеки ден пеша по 5 км, пия по 2-3л изворна вода, която наливаме в стъклени бутилки, мисля позитивно и чета такава литература, общувам с позитивни и усмихнати хора, спя по 7 часа през тъмната част на деня ....и пия редовна своите натурални витамини вече повече от 7 години! Всичко това ми дава здраве, енергия, тонус и се радвам, когато получавам комплименти от близки и познати, че изглеждам добре  и все по-добре. Това е приятно и се чувствам специална, затова горещо ви го препоръчвам и на вас. Ако все още не сте настроени на вълна профилактика, направете го сега. Точно сега! Много скоро ще забележите промяната в себе си. Ще я усетите по усмивката на лицето си от това, че изглеждате прекрасно и се чувствате отлично. В случай, че имате въпроси, пишете ми, аз с готовност ще отговоря на тях и ще поговорим за тази така важна тема здравето! Благодаря ви, че бяхте на моят сайт и посетихте тази страница. Бъдете здрави!
С най-добри приятелски чувства,
Пепа Игнатова
Skupe: pepa..ignatova1
GSM: +359889433668

                                           (Храни с високо съдържание на витамин С: люти чушки, зеле, броколи, папая, ягоди, карфиол, брюкселско зеле, ананас, киви, портокал, лимон. Б.пр.) пише  super-news.info

http://lekuvai.bg/  - #здраве #рак #натуралнидобавки #докторКорнуел 








РАК-Изцеление

23.10.2015 г.

Дайте шанс на щитовидната жлеза да се лекува сама
Не потискайте процесите в нея с лекарства, а ѝ помогнете с разумен и специализиран режим на хранене Д-р Гайдурков, защо според статистиката на около 20 жени с нарушена функция на щитовидната жлеза се пада един мъж? Защото женският и мъжкият организъм имат прицелни органи, които при дисбаланс, казано на народен език, изпират пешкира. При жените това са щитовидната жлеза и половите органи. Факт е, че днес почти всяка пета жена има проблем с щитовидната жлеза. Но по правило боледува ли един член на тялото, боледува цялото тяло. Когато има заболяване на щитовидната жлеза, страдат всички останали звена в ендокринната система - околощитовидни жлези, надбъбречни, полови, ендокринен панкреас и т. н. Всъщност и останалите органи, защото няма тъкан в тялото ни, която да не играе ролята и на жлеза с вътрешна секреция. Примерно стомахът освен солна киселина и стомашен сок отделя и хормони. При здравословен проблем, включително и с щитовидната жлеза, ние търсим помощ от лекар... ...и той ни изписва някакво хапче. Научени сме някой непрекъснато да стои над главата ни с апарата и с лекарствата, за да живеем. Което е пълен екологичен абсурд. Никоя екосистема - а нашето тяло е перфектна екосистема, не иска някой да й стои над главата. То е все едно да учим рибите как да плуват с презумпцията, че не знаят. Същото е лекарят да учи органите и да ги командва да работят. Добрият лекар единствено може да помогне на организма да се справи сам и да се самовъзстанови. След като се самовъзстановяваме, защо съществува автоимунната болест на Хашимото например, при която организмът изработва автоантитела и те на практика започват да унищожават щитовидната жлеза? Организмът не е луд да образува автоантитела, той образува антитела срещу определени антигени, опитвайки се да почисти тъканите. Според мен трябва да ги има, защото са с много важна биологична функция. И когато си свършат работата, те ще се приберат. Нашата задача е да не до замърсяваме организма си, защото ако го правим непрекъснато, антителата ще се образуват отново и отново. Именно тогава покрай суровото ще изгори и сухото. Тоест покрай почистването на щитовидната жлеза в един момент тя ще атрофира. Традиционната медицина предлага на жените с болестта на Хашимото хормонални хапчета, за да компенсират дисбаланса в дейността на жлезата. Медицината казва: тъй като не знаем причината за болестта, просто ще се опитваме да потискаме процеса. Малко са лекарите, които решават да изчакат, за да видят какво ще се случи. По-лесно е да изпишат на пациентката хормона на щитовидната жлеза. Започне ли обаче да го пие, тя се абонира за него за цял живот. Всяка жлеза с вътрешна секреция, изобщо всеки орган престава да работи, когато му дадеш наготово продукта на неговата дейност. Ако пием кортизон, атрофират надбъбречните жлези. Ако мускулите не се движат, атрофират. Ако обездвижим костната система, се появява остеопороза. Ако нашата мисъл не изобретява нови неща, оглупяваме. Това са законите на природата. Освен това, пиейки хапчетата, качеството на живота ни вече не е същото. Защото никога не може да се нагоди естествената концентрация на хормона. Той има сложни денонощни криви, сезонна зависимост и т. н. Най-много лекарят да намали тироксина (хормоналното хапче) през лятото, а през зимата да го повиши. Това е много грубо. Все едно живеем с протеза. Какво предлагате вие като лечение? Да дадем шанс на организма да се прочисти. http://goo.gl/5oxFW2 За медицината това е невъзможно. Но то става, без да се пие тироксин, и аз съм го виждал в практиката си. Ако, идвайки при мен, пациентката вече е на тироксин, той се спира постепенно според дозата и контрола на хормоните. Някои лекари предписват на здрави жени тироксин за отслабване, тъй като повишава обмяната. Според мен това е престъпление, удар върху цялата ендокринна система. В литературата не е абсолютно доказано, но вече има публикации, че хормоналните таблетки, включително контрацептивите, имат връзка със заболявания на щитовидната жлеза и много пъти ги отключват. Дайте възможност на щитовидната жлеза да се самовъзстанови, като използвате само натурални витамини(добавки)Vision - http://goo.gl/5oxFW2
Автор: Мариана Антонова Източник: Eva.bg