S2D - Стъпка към Вашата мечта!

26.10.2013 г.

Основните причини за стареенето и има ли начин да го спрем или забавим? На 20 и на 65! Въпреки значителна промяна на биологичната възраст , ние сме на същата възраст , и има няколко основни причини за стареенето на нашето тяло . Първият от които - появата на окислително увреждане , процес, който е подобен на гниене , което инициира агресивни форми на кислорода - свободните радикали , или , както те се наричат - окислители . Тяхната бърза поява е улеснено от : - тютюнопушене - Употребата на алкохол; - Неправилно хранене ; - Нездравословен начин на живот ; - Лоша околната среда; - Продължително излагане на слънце. Втората причина - загуба на способността на организма за самостоятелно обновяване и възстановяване . Тази способност се наблюдава през първата половина на живот това постепенно изчезва с времето. През първата половина от живота клетките могат да се делят бързо. Но в един момент в процеса на обновяване се забавя , а след това напълно спира, а тялото умира. Същността на процеса на обновяване на клетките и да се спре напълно е както следва: краищата на хромозомите са защитени от един вид съвети - теломерите . Всеки път, когато клетката се дели на теломерите се свива, докато не е напълно изчерпан . След това, клетките не могат да се обновява по . Това означава, че теломери - биологичния часовник на стареенето на клетките . Третата причина е включването на процесите на стареене на тялото , които допринасят за неговото самоунищожение , стареене и смърт. Самите клетки да се самоунищожават. Причините за стареене може да бъде различна . - Хипоксия Тази липса на кислород в тъканите ( хипоксия ) . Необходимо условие на живот на всяка биологична структура е непрекъснатото потребление на енергия . С развитието на хипоксия е недостатъчен приток на кислород към тъканите. Това води до недостиг на енергия в клетките и последващото им унищожаване . - Липса на мощност клетки Хранене на клетките и усвояване на микро-и макроравнище , витамини и други хранителни вещества , необходими за нормалното функциониране на органите и системите . Но не всички хранителни вещества навлизат в организма чрез храната , абсорбира в желаното количество , което води до нарушаване на клетъчната енергия. В резултат на това , клетките стават уязвими и престава да функционира . Този процес е в началото на всяко заболяване. Храната на клетките - основа на здравето на организма. Ако ядем добра и разнообразна храна - ще имаме добро усещане и ще изглеждаме страхотно . Всеки е чувал за витамини и минерални комплекси , но за клетъчно хранене е необходима също и : - Аминокиселини ; - Ензими ; - Мастни киселини. - Липсата на вода Нашето тяло е 85 % от водата , така че нашите клетки , също. От това следва, че трябва да се консумира достатъчно количество вода, която не само изпълва всяка клетка на тялото ни влага , но е необходим компонент на всички химически процеси в организма . Водата е добър разтворител : не само разрежда кръвта , но също така помага за премахване на токсините и други вредни вещества , поддържа обмяната на веществата. - Пречистване на токсините През живота на човек в клетките и тъканите на тялото се натрупва много токсини - вредни вещества , отпадъци , което води до авто- интоксикация - самоотравяне с токсини. Ако в младостта на организма се отделят по-голямата част от отпадъците и опасните вещества , това е неизбежно с възрастта , те започват да се натрупват . Трябва да се добави , че недохранването допринася за по-нататъшно замърсяване на тялото. Заедно с храната и водата в организма може да получите много вредни вещества , промишлени отрови , тежки метали , нитрати , пестициди и т.н. Това е особено опасно канцерогени, които навлизат на тялото. Тези средства допринасят за появата на рак. Борбата с такова замърсяване ще помогне на антиоксиданти , правилно хранене и здравословен начин на живот . - Стрес 90% от всички заболявания - са стресовозависими т.е. причинени от стрес и това усложнява . Постоянен стрес - това е сигурен начин да съсипе тялото си ! Същността се състои в следното. Под влияние на всеки сериозен стимул човешкото тяло изпълнява специална адаптивен отговор . Това се нарича стрес. По този начин, стрес отговор е абсолютно необходимо за организма да се адаптира към сложна и променяща се околна среда. С една дума, стрес е необходим , и дори може да бъде от полза. Въпреки това, силно и трайно стрес води до разрушаване на организма. Каква роля антиоксиданти в анти-стареене ? Антиоксидантите са вещества, които спират или забавят окисляването на органични съединения с активен кислород . Те неутрализират свободните радикали - високо активни молекули , които се образуват в организма по време на метаболизма или попадат в него от външната среда и замърсяването : смог , изгорелите газове , екологично замърсени храна, вода, тютюнев дим. Свободните радикали могат да бъдат сравнени с незавършения молекули. Опитвайки се да се даде завършен вид , те се предлагат в разнообразие от биохимични реакции , което води до окисляването на други вещества в клетката. Естествено,това за сметка на другите води до унищожаването на много клетъчни структури , което ускорява процеса на стареене. Aнтиоксидантната система работи при хората от раждането , но с течение на годините тя отслабва , а от 30 години тялото губи 30% от клетъчен протеин . Антиоксидантната система се нуждае от постоянно подхранване. Поради това е необходимо периодично да се приемат вещества с антиоксидантни свойства , т.е. антиоксиданти. Антиоксидантите , които допринасят за по-ефективно използване на тъканите от кислород, неговото по-добро използване и по този начин намаляване на хипоксия и повишаване устойчивостта на организма към недостига на кислород . Тяхното действие е насочена към потискане на свободен радикал окисление на мембранните липиди , който играе съществена роля в хипоксия увреждане на тъканите . Антиоксидантите ефективно защитават организма от свободните радикали. Което ги прави безвредни, антиоксидантите предотвратяват развитието на много хронични заболявания , значително забавят процеса на стареене , насърчават пълното усвояване на хранителните вещества , увеличаване на ресурсите на енергия и укрепване на имунната система . Антиоксидантна терапия - това не е модна тенденция - това е важно откритие на съвременната медицина и учени , който дава лице реална възможност да бъде здрав и активен в продължение на много години. http://fb.com/LiveLon - най-мощният антиоксидант

19.09.2013 г.

как смятате, дали достатъчно сериозно се замисляме всички ние за това, какво правим и достатъчно ли е за нашето здраве? Нищо.Дали съм крайна с моя отговор? С малки изключения. Защо? Защото то е безплатно. Ние се раждаме и смятаме здравето си за даденост. Нищо не сме заплатили за него и затова смятаме, че не е нужно и нищо да правим. И когато започнат да се проявяват някакви симптоми и проблеми, си казваме – то е от ЕГН-то.Започваме да си даваме някакви обяснения, защото така или иначе...И никога не си задаваме въпроса, аз какво направих, за да не стигна до тук. А може би не знаем? Или не искаме да знаем? Днес има достатъчно информация и човек може да се информира, но искаме ли? Смятаме ли,че това е най, най-важното, което трябва да знаем . Това се нарича просто профилактика. Или грижа, подръжка на тялото така, както се грижем за автомобила, къщата си..Но, нали все не стига за това. За всичко друго ще намерим, но за профилактика на здравето ни, все не стига. Защо толкова много болести носим в себе си? Защо толкова рано умират млади хора, пред които живота едва започва? Защо все нови и нови болести, все нови и нови аптеки, а ние все по-болни и по-болни? Та моят баща е починал едва на 42г, брат ми на 52, а майка ми на 67. А каква е моята прогноза за здраве и живот, ако не взема мерки? Как смяташ Ти? За мен отговора е ясен и много страшен.За мен това беше ясно и знаех, че трябва да направя нещо важно, бързо, срочно, неотложно. Но, не знаех какво. Знаеш ли, влизах и излизах от аптеките и не можех да се ориентирам в това море от предлагане. Имаше лекарства за всичко. За кое по-напред трябваше да вземам аз, за да мога да променя нещата? За дископатията ли, или за гърлото, за главата или сърцето, за отслабване или за костите...За кое по-напред? А противопоказанията ме плашеха, те бяха повече от колкото показанията. И в този момент аз се запознах с компания Вижън. Непознат за мен човек по интернет ми разказа, как той е подобрил здравето си. Не си спомням днес какво ми е казал още, но аз запомних три неща, които помня и до днес.Натуралност, безопастност и ефективност. Действат на всички органи и системи, като на един. Три неща, заради които аз казах да, това ще употребявам и аз. Вече повече от 4 години ползвам продуктите на Вижън.Имам своите резултати. Ползват ги всички в семейството ми, имат и те своите резултати. Да подобрявам и съхранявам здравето си и това на хората които обичам, това днес е моя мисия. Мисия, да помагам на хората, да бъдат здрави и щастлриви. Да помагаш на хората в едно толкова социално дело е толкова удовлетворяващо, че си струва човек да живее. А защо точно с Вижън? Очаквай продължение на моите размисли.. А аз ще се радвам да чуя мнението Ви по темата. Пишете, обратната връзка е важна за мен.