S2D - Стъпка към Вашата мечта!

19.09.2013 г.

как смятате, дали достатъчно сериозно се замисляме всички ние за това, какво правим и достатъчно ли е за нашето здраве? Нищо.Дали съм крайна с моя отговор? С малки изключения. Защо? Защото то е безплатно. Ние се раждаме и смятаме здравето си за даденост. Нищо не сме заплатили за него и затова смятаме, че не е нужно и нищо да правим. И когато започнат да се проявяват някакви симптоми и проблеми, си казваме – то е от ЕГН-то.Започваме да си даваме някакви обяснения, защото така или иначе...И никога не си задаваме въпроса, аз какво направих, за да не стигна до тук. А може би не знаем? Или не искаме да знаем? Днес има достатъчно информация и човек може да се информира, но искаме ли? Смятаме ли,че това е най, най-важното, което трябва да знаем . Това се нарича просто профилактика. Или грижа, подръжка на тялото така, както се грижем за автомобила, къщата си..Но, нали все не стига за това. За всичко друго ще намерим, но за профилактика на здравето ни, все не стига. Защо толкова много болести носим в себе си? Защо толкова рано умират млади хора, пред които живота едва започва? Защо все нови и нови болести, все нови и нови аптеки, а ние все по-болни и по-болни? Та моят баща е починал едва на 42г, брат ми на 52, а майка ми на 67. А каква е моята прогноза за здраве и живот, ако не взема мерки? Как смяташ Ти? За мен отговора е ясен и много страшен.За мен това беше ясно и знаех, че трябва да направя нещо важно, бързо, срочно, неотложно. Но, не знаех какво. Знаеш ли, влизах и излизах от аптеките и не можех да се ориентирам в това море от предлагане. Имаше лекарства за всичко. За кое по-напред трябваше да вземам аз, за да мога да променя нещата? За дископатията ли, или за гърлото, за главата или сърцето, за отслабване или за костите...За кое по-напред? А противопоказанията ме плашеха, те бяха повече от колкото показанията. И в този момент аз се запознах с компания Вижън. Непознат за мен човек по интернет ми разказа, как той е подобрил здравето си. Не си спомням днес какво ми е казал още, но аз запомних три неща, които помня и до днес.Натуралност, безопастност и ефективност. Действат на всички органи и системи, като на един. Три неща, заради които аз казах да, това ще употребявам и аз. Вече повече от 4 години ползвам продуктите на Вижън.Имам своите резултати. Ползват ги всички в семейството ми, имат и те своите резултати. Да подобрявам и съхранявам здравето си и това на хората които обичам, това днес е моя мисия. Мисия, да помагам на хората, да бъдат здрави и щастлриви. Да помагаш на хората в едно толкова социално дело е толкова удовлетворяващо, че си струва човек да живее. А защо точно с Вижън? Очаквай продължение на моите размисли.. А аз ще се радвам да чуя мнението Ви по темата. Пишете, обратната връзка е важна за мен.

28.07.2013 г.

За Вас част от тренинга на кавалера на ордена на Брилянтното Съвършенство, лауреата на национална премия ,,Здраво поколение ХХI” Тамара Пшенникова - ,,Концепция на БАД и преимущества на БАД на компания Вижън” Здравеопазване – това е състояние на щастие. Ако човек няма здраве, всичко в света губи значение за него. Но се замисляме понякога късно, когато проблемите стигат твърде далеч. Искате ли да бъдете здрави? Да съхраните здравето си в продължение на много, много години? Разбира се, ще кажете. Кой не иска това? Тогава въпросът е: какво правим за това? Някои спортуват, някои бягат сутрин, някои просто гладуват, някои са на диета. А други пречистват тялото си с примитивни и понякога небезопасни, но винаги не толкова ефективни методи. Малцина знаят, че тези мерки са много недостатъчни, за да бъдем наистина здрави в днешно време. Какви фактори влияят на здравето ни? Първият фактор е стресът. Стресът на работа, у дома, на улицата, вечер, след като сме гледали новините по телевизията. Можем ли да избегнем стреса в живота ни? Разбира се, че не. Животът е многостранен. Вторият фактор, влияещ върху здравето ни, е екологията. Промишлените емисии, отработените газове на превозните средства, които в големите градове стават все по-вреден фактор, по-вреден дори от емисиите на промишлените предприятия. И водата, която на мнаго места не е годна за пиене. Електромагнитното излъчване от уредите: телевизори, компютри, хладилници, микровълнови, многократно подскачащи бетонни скелети на нашите домове, преминава през тялото ни много пъти. Мобилен телефон, без който не можем ? Ако мобилният телефон се постави в гнездото при яйцата на кокошката в продължение на три часа, то след това от тези яйца никога не се излюпват пилета. Те умират. Това е само един факт. Може ли да се откаже човечеството от постиженията на цивилизацията? За съжаление, не. Третият фактор, който оказва влияние върху нашето здраве, това е храната. Именно на този фактор ние можем да влияем. А този фактор определя 70% от здравето ни. Сравнете: медицината определя само 10-12% от нашето здраве. Но храненето на съвременния човек, абсолютно не съответства на нуждите на организма. Работата е там, че всички клетки в тялото ни постоянно се обновяват. И за изграждане на нови клетки постоянно са нужни хранителни вещества. Те са повече от 100. Те трябва да постъпват в нашия организъм в пълния обем с храната ежедневно. Но съвременният начин на живот не ни позволява да се храним правилно. Най-острият проблем за всички развити страни - дефицитът в храната, е на така наречените хранителни микроелементи. Първо, на всички витамини и минерали - най-важните регулатори на всички функции на нашия организъм. И без значение как сме се опитали да разнообразим диетата си, яденето на плодове и зеленчуци три пъти на ден, толкова много витамини и минерали, колкото е необходимо на организма в един ден, не можем да употребим. В действителност, ние консумираме не повече от 30% от дневната нужда. Ето и статистиката на Института по хранене към Руската академия на медицинските науки: Недостиг на витамин С – при 100% от населението. Недостиг на витамин B – при 70% от населението. Ние си мислим, че се храним нормално. Но нашите клетки умират поради недостиг на посочените по-горе компоненти. Клетки започват да боледуват. И тъй като ситуацията не се променя, болестта става хронично заболяване. Болният човек отива на лекар. Той му предписва лекарство, което обикновено само облекчава симптомите. И на "гладните" клетки се прибавя допълнително натоварване, което създават тези неприсъщи синтетични вещества. За това се изразходват допълнителни сили, които в "гладните" клетки и без това са малко. Може ли един гладен човек да работи ефективно? Разбира се, че не. По същия начин и гладната клетка. Простата идея да се хранят клетките, е възникнала у учените през 40-те години на миналия век. Хранете се с естествени съставки, извлечени от растения. Това е вид храна, концентрат, състоящ се от витамини, минерали и други важни хранителни вещества. Хипократ е казал: "Нека храната бъде вашето лекарство и лекарството – вашата храна". Този концентрат са здравословна храна без баластра, наречена хранителна добавка. "BIOS" означава живот. И това наистина е допълнение към живота. Нашият организъм най-накрая може да попълни катастрофалната липса на витамини и минерали. Хранителните добавки ще решат този проблем на съвременния човек.